Skocz do zawartości
Gość mGGame

Regulamin Wyspy RedRise

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mGGame
Napisano (edytowane)

vulpes.png.693c938f30c7f569a06b97c119f3a

 

g911nuP.png


1.1  Od każdej osoby grającej na serwerze RedRiseRP wymaga się przestrzegania regulaminu.
1.2 Osoby nie znające regulaminu nie są zwalniane z wymogu przestrzegania jego.
1.3  Na serwerze obowiązuje całkowity zakaz używania cheatów, skryptów, bugów itp. mających na celu szkodzić serwerowi lub innym graczom na serwerze. Wyjątkiem jest bugowanie podczas zbierania/przetwarzania przedmiotów, to jest dozwolone.
1.4  Regulamin ma prawo się ciągle zmieniać, lecz nie wpływa to w żadnym stopniu na obowiązek przestrzegania regulaminu.
1.5  Każda osoba, która dostanie się już na serwer ma obowiązek posiadać taki sam nick OOC w grze i na discordzie
1.6  Zakaz gry na solo sesji, będzie to natychmiastowo banowane.
1.7  Zakaz używania wulgaryzmów w nicku na discordzie i in-game.

r42f7Ov.png


2.1  OOC (Out Of Character), czyli inaczej stwierdzenie, którym określa się coś nie związanego z rozgrywką na serwerze (Chodzi tylko o sytuacje OOC).
2.2  IC (In Character), czyli inaczej stwierdzenie, którym określa się coś związanego z rozgrywką na serwerze (Chodzi tylko o sytuacje IC).
2.3  RDM (Random Death Match), czyli zabijanie lub ranienie innych graczy bez żadnego uzasadnionego powodu, jest całkowicie zakazany.
2.4  VDM (Vehicle Death Match), czyli używanie pojazdu do zabijania lub raniena innych graczy bez żadnej inicjacji, jest całkowicie zakazany.
2.5  CK (Character Kill), czyli śmierć naszej lub kogoś postaci.
2.6  MG (MetaGaming), czyli używanie informacji pozyskanych podczas OOC, kiedy jesteśmy IC, jest całkowicie zakazany.
2.7  PG (PowerGaming), czyli wymuszanie na innych graczach wykonania jakiejś czynności IC bez możliwości wyboru dla innych graczy, jest całkowicie zakazany.
2.8  RK (RevengeKilling), czyli zabicie kogoś z powodu zemsty chociaż nasza postać nie powinna pamiętać o powodzie zemsty, jest całkowicie zakazany.
2.9  BW (BadlyWounded), jest to stan w, którym nasza postać leży ciężko ranna i nie ma możliwości wykonania jakichkolwiek akcji z samodzielnym udziałem.
2.10 CB (CopBaiting), jest to nadmierne i bezsensowne prowokowanie policji, np. Wchodzenie na komisariat i wykrzykiwanie słów, które na celu mają obrazę policji, jest całkowicie zakazany.
2.11  FailRP, czyli zaniedbanie RolePlay, które przeszkadza lub irytuje innych graczy np. Złamanie jakiejś zasady regulaminu, robiąc to z premedytacją by zepsuć komuś rozgrywkę, jest całkowicie zakazany.
2.12  Zaćmienie (IC) = Restart Serwera (OOC), np. Na wyspie ludzie są informowani, że w tym przypadku ''za 10 minut globalnych będzie zaćmienie'', lecz gracze ''Za 10 minut będzie restart serwera''.
2.13 - Udar (IC) = Crash/Wyjście z serwera (OOC).
2.14 - Jeśli dostaniesz Udaru/Crasha podczas jakiejkolwiek akcji RP, masz obowiązek zgłosić to na discordzie.
2.15 - Każdy gracz grający na naszym serwerze RedRiseRP ma obowiązek posiadać działający mikrofon i używać go podczas rozgrywki.
2.16 - Jeśli licznik podczas BW dojdzie do zera i nasza postać zostanie przeniesiona do szpitala to mamy obowiązek (IC) zapomnieć o wszystkim co doprowadziło do tego stanu z przed 20 minut.
2.17 - CK może wykonać tylko mafia za pozwoleniem Administracji i gracz do którego należy postać która ma dostać CK.
2.18 - FD (FailDriving), czyli poruszanie się pojazdami w sposób nierealny/zagrażający życiu naszej postaci, jest całkowicie zakazany.
2.19 - Posiadanie Pająka/Pajączek, jest to inne określenie IC dla braku animacji OOC, jeśli ktoś do nas mówi, że mamy pająka/pajączka oznacza to, że mamy podskoczyć by przywrócić naszej postaci animacje.

9oWA9Js.png

3.1 Nie powinieneś wychodzić z swojej postaci oraz zmieniać swój charakter. 
3.2 Imię i nazwisko postaci nie może należeć zawiązywać oraz przypominać postać z rzeczywistości która jest związana z mediami lub fikcyjnej sławnej postaci typu: Batman, Joker, Hulk itp.
3.3 Zakazuje się tworzenia drugiej postaci a tym bardziej przekazywania majątku miedzy dwoma postaciami tego samego gracza.
3.4 Zakazuje się przekazania komukolwiek swojego majątku przed planowaniem uśmiercenia postaci.
3.5 Zakazuje się odgrywania chorej psychicznie postaci w celu uniknięcia konsekwencji lub jako wymówki w wykonaniu zabronionej akcji.
3.6 Zakazuje się używania niewidzialnych ubrań lub tak zwanej szachownicy dostępnej w sklepach z odzieżą.
3.7  Zakaz zmiany czapki, maski, okularów i akcesoriów do uszu podczas tworzenia postaci w celu uniknięcia problemów.
3.9 Podczas wyciągania broni długiej mamy obowiązek napisać to pod komendą /me. Za każdym razem, nawet jeśli wychodzicie z pojazdu pisząc podczas wchodzenia do pojazdu, że dajecie broń np. siedzenie obok lub kolana. To i tak przy wyjściu z tego pojazdu trzeba napisać np. /me bierze broń długą z kolan lub bierze broń długą z siedzenia obok.
3.10 Zakaz rozpoznawania kogoś po głosie jeśli osoba próbuje zmienić swój głos.
3.11  Jeśli przestępca prosi o konwój LSPD ma obowiązek go wykonać, lecz minimalna kara by go wykonać to 45 Lat/Miesięcy i 4 policjantów
3.12 Nie można strzelać z broni za nim nie skończy się animacja wyjmowania broni.
3.13 LSPD nie ma obowiązku oddawania skonfiskowanej broni, tym bardziej jeśli została ona użyta w celach nie moralnych lub nie korzystnych dla reszty społeczeństwa wyspy.
3.14 Broń długą możesz nosić tylko przy sobie jeżeli posiadasz założoną torbę. Jeżeli chcesz odgrywać wyjmowanie broni długiej z bagażnika to musisz ją do niego dać.

 

GMLMszo.png

 

4.1 Zakazuje się używania wulgarnych słów na czacie  OOC
4.2 Zakazuje się używania czatu głosowego w grze do spraw OOC. Jeśli chcesz dowiedzieć się coś OOC wykorzystaj do tego specjalny czat lub Discorda.
4.3 Zaleca się o nieużywanie komunikatorów typu TS3/Discord  podczas akcji IC. Gdyż zakazane jest podawanie informacji o lokalizacji i stanie sytuacji poza światem IC. Wyjątkiem jest jeżeli założymy naszej postaci słuchawkę do ucha i przy okazji mówienia informacji przez to ''Radyjko'', będziemy mówić In-Game.  Ponieważ służy do tego (Tweet/Telefon/Czat głosowy)  inne sytuacje będą karane na zasadzie MG
4.4 Zakaz obrażania kogoś na czacie OOC, czy to głosowym lub tekstowym

ja3JrBM.png

 

5.1 Zabrania się okradania kont bankowych. (Nie można komuś kazać jechać do bankomatu by wypłacił pieniądze i ci je przekazał. )
5.2 Zakazuje się porwań z okupem kiedy jest na służbie mniej  niż 3 policjantów. Napadnięcie jest możliwe od 1 policjanta.
5.3 W akcji RP przy użyciu broni palnej czy białej nie może brać udział więcej niż 5 napastników.
5.4 Zabójstwa na zlecenie są dozwolone ale muszą one posiadać tło fabularne jak i trzeba sprecyzować je względem imieniem i nazwiskiem oraz zdjęciem ofiary. Informacje muszą być zdobyte tylko i wyłącznie  w IC.
5.5 Zakazuje się wykonywanie przestęp na tle seksualnym, religijnym czy rasowym bez zgody obu stron
5.6 Jeśli posiadasz zakładnika w celu okupu musi ona być zakuta przedmiotem do tego stworzonym, zakładnicy zakuci na "słowo" lub odegranie nie będą wliczani jako zakładnik.
5.8 Zakazuje się kradzieży akcesoriów medyków.
5.9 Zakazuje się kradzieży helikopterów, pojazdów służb publicznych  spod komisariatu czy szpitala, miejsc legalnych prac.
5.10 Zakazuje się wysyłania zgłoszeń na Taxi, EMS, LSPD lub Mechanika w celu napadu na daną osobę. 
5.11 Zakazuje się sprzedaży staffu medycznego i policyjnego przez przedstawicieli tej frakcji.
5.12 Medycy i LSPD nie mogą należeć do organizacji przestępczych.
5.13 Zakazuje się wysyłania fałszywych zgłoszeń na LSPD/EMS.
5.14 Jeśli pojazd jest zatrzymany w stoi w miejscu, a do kierowcy ktoś celuje z broni palnej np. policjant, to kierowca nie może z powrotem odpalić pojazdu i jechać dalej, musi odegrać strach i posłuszeństwo do osoby celującej.
5.15 Zielona strefa obowiązuje danego obiektu i terenu danego obiektu, np. komisariat, parking przed/za/obok/nad komisariatem.
5.16 Jest całkowity zakaz kradzieży pojazdów EMS.
5.17 Brudna kasa to brudna kasa, LSPD nie ma obowiązku ''bawienia się'' w odgrywanie, że sprawdza czy to fałszywe czy nie.
5.18 Jest dopuszczalny PowerGameing w wykonaniu dobicia osoby podczas stanu BW  np "/me Przykłada bron do głowy i dobija." Osoba dobita nie ma prawa się odzywać, wzywać sobie medyka czy odgrywać że nic mu nie jest by medyk go podniósł .

 

aFt9v3R.png

6.0 SZANUJ ŻYCIE
6.1 Jeśli w stanie BW twoja postać odrodzi się w szpitalu nie pamięta co się wydarzyło i kto się do tego przyczynił.
6.2 Obowiązkiem jest odgrywanie ran jakie się odniosło. (np. Zostałeś postrzelony w nogę. Twoja postać od tej pory kuleje i nie może biegać do czasu opatrzenia ran przez medyka.)
6.3 Jeśli  twoja postać w stanie BW została podniesiona przez medyka pamiętasz wszystko co się wydarzyło.
6.4 Nie można używać telefonu podczas stanu BW

OQAKXD7.png

 

7.1 Organizacja/Mafie może składać się z maksymalnie 8 członków. Mafia musi być zweryfikowana poprzez podanie przez administracje!
7.2 Lider mafii ma prawo o wniesienie CK na każdej postaci, która rozpocznie proces rekrutacji do jego ekipy! Oczywiście za posiadaniem uzasadnionych argumentów i zgodę administracji! 
7.10 LSPD/EMS/CARDEALER/MECHANIK  nie mogą należeć do Mafii
7.11 LSPD I EMS nie mogą należeć do Organizacji
7.12 Organizacja/Mafia może tylko zacząć inicjację grupową jeżeli jest ubrana podobnie lub tak samo w kolory organizacji/mafii

SSzjNCz.png

 

8.1 Napady na bank są dozwolone od 5 policjantów a na sklep od 3.
8.2 Okup za zakładnika:
* Zwykły Cywil - max 50,000 $
* Policjant / Medyk - max 100,000$
* Komendant, Ordynator lub Głowa Państwa - max 200,000$ 
8.3 Przygotowanie do napadu z użyciem zakładników nie może trwać dłużej niż 60min (czas leci od porwania pierwszego zakładnika), jeśli zakładnicy na to się nie zgadzają. 
8.4 Momencie zatrzymania napastnika, który wziął gotówkę ma obowiązek oddania jej całej
8.5 Okradając kogoś możesz zabrać mu całą gotówkę, bronie i rzeczy które ma przy sobie
8.7 Nie można żądać za dużych okupów lub wymyślać bardzo abstrakcyjnych żądań, ponieważ będzie to odbierane jako FailRP
8.8 Lista dostępnych żądań to:
- Wolny przejazd (ściągnięcie kolczatek i odblokowanie wyjazdu na określony czas)
- Okup (Pieniądze za życie zakładnika)
- Zażądanie środka transportu (Nieuszkodzonego i w granicach rozsądku)
- Całkowity brak kolczatek
- Inne różne żądania, które są w granicach normy i tolerancji względem LSPD

oKs3BJa.png

 

9.1  Maksymalna legalna prędkość wszędzie to 70km/h, a na autostradzie 150km/h
9.2 Przekroczenie prędkości maksymalnej nie jest złamaniem regulaminu
9.3 Sadzenie marichuany/trawki musi być na ziemi do tego przystosowanej, nie można sadzić trawki na asfalcie, chodniku itp. Złamanie tego punktu będzie bardzo surowo karane. 
9.4 Nie można sadzić trawki lub innych narkotyków w miejscach publicznych np. Więzienie, Komisariat, Szpital, Salon Samochodowy, Lotnisko itp. Tak samo to się tyczy zielonych stref (miejsc legalnych prac).
9.5 Jeżeli nasz pojazd dachuje, lub dachował, ale wyszedł na prostą i nie zadziałał czarny ekran to i tak mamy obowiązek odgrywać jakby się on nam pokazał. Po prostu by nie było sytuacji, że ktoś dachował, wysiada z pojazdu i nagle jest gotowy do biegu lub kontynuowania akcji.
9.6 Zielone strefy:  (Zakazana agresywna interakcja(porwania, pobicia, postrzelenie), jest to strefa publiczna i zazwyczaj dobrze monitorowana. np. Na komisariacie w IR znajduje się więcej policjantów niż na wyspie. Agresywna interakcja jest dopuszczalna w momencie kiedy to osoba z która już się rozpoczęło akcje ucieka na zielona strefe.

 • Komisariat
 • Szpital
 • Legalne prace (jeśli ta osoba jest ubrana w strój roboczy)
 • CarDealer
 • Mechanik (Warsztat/Tuning)

9.7 Pomarańczowe strefy: (Jest to strefa z której nie wolno "o tak sobie" porywać ludzi. W momencie kiedy osoba zachowuje się agresywnie, prowokuje czy była poszukiwana przez organizacje przestępcza jest dopuszczalna agresywna interakcja(porwanie, pobicie, postrzelenie.))

 • Parking główny i inne parkingi oznaczone na mapie.

9.8 Czerwona strefa:  (Na czerwonej strefie ostrzał w stronę POLICJI jest dozwolony bez inicjacji)

 • Narkotyki (Zbór, Przeróbka)
 • Pralnia pieniedzy
 • Siedziba organizacji

 

 

Administracja zastrzega sobie kopiowania Regulaminu należy on do RedRise.

Edytowane przez mGGame

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mGGame
Napisano (edytowane)

Zmiany w regulaminie. 
 

Edytowano:

Z

5.8 Zakazuje się kradzieży akcesoriów medyków czy policjantów.

Na

5.8 Zakazuje się kradzieży akcesoriów medyków.

 

Z

5.11 Zakazuje się sprzedaży staffu medycznego i policyjnego.

Na

5.11 Zakazuje się sprzedaży staffu medycznego i policyjnego przez przedstawicieli tej frakcji.


Usunięto:

5.13 Nie możesz wjechać do garażu podczas akcji RP np. kiedy goni ciebie policja.

 

Edytowane przez mGGame

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mGGame

Zmiany w regulaminie. 

Dodano:

9.6 Zielone strefy:  (Zakazana agresywna interakcja(porwania, pobicia, postrzelenie), jest to strefa publiczna i zazwyczaj dobrze monitorowana. np. Na komisariacie w IR znajduje się więcej policjantów niż na wyspie. Agresywna interakcja jest dopuszczalna w momencie kiedy to osoba z która już się rozpoczęło akcje ucieka na zielona strefe.

 • Komisariat
 • Szpital
 • Legalne prace (jeśli ta osoba jest ubrana w strój roboczy)
 • CarDealer
 • Mechanik (Warsztat/Tuning)

9.7 Pomarańczowe strefy: (Jest to strefa z której nie wolno "o tak sobie" porywać ludzi. W momencie kiedy osoba zachowuje się agresywnie, prowokuje czy była poszukiwana przez organizacje przestępcza jest dopuszczalna agresywna interakcja(porwanie, pobicie, postrzelenie.))

 • Parking główny i inne parkingi oznaczone na mapie.

9.8 Czerwona strefa:  (Na czerwonej strefie ostrzał w stronę POLICJI jest dozwolony bez inicjacji)

 • Narkotyki (Zbór, Przeróbka)
 • Pralnia pieniedzy
 • Siedziba organizacji

   

5.18 Jest dopuszczalny PowerGameing w wykonaniu dobicia osoby podczas stanu BW  np "/me Przykłada bron do głowy i dobija." Osoba dobita nie ma prawa się odzywać, wzywać sobie medyka czy odgrywać że nic mu nie jest by medyk go podniósł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...